Грузинська кухня

Грузинська кухня

Закавказзя славиться своїми багатствами сільськогосподарських культур. Це: виноград і лимони; чай і мандарини; волоські горіхи та інжир. Це і десятки сортів персиків, абрикос, мигдалю, тута, колба, чуміза. Також пряні трави, бобові, овочеві та баштанні культури. Також там широко розвинене птахівництво, вівчарство, молочне та м'ясне скотарство, сироваріння та бджільництво. Для всіх районів Закавказзя характерним явищем є тривале спекотне літо, а також порівняно м'яка зимова пора. Зважаючи на це, можна вважати, що азербайджанці, вірмени та грузини загалом проживають у схожих умовах природи, у їхніх сільськогосподарських традиціях багато схожих елементів, у їхній їжі використовують багато в чому схожі й навіть, можна сказати, однакові рослинні та тваринні продукти. Саме цим і можна пояснити схожість у їхніх національних кухнях.
Багаторічні війни, яких зазнало Закавказзя, призвели до того, що виникло розмежування кухонь на окремі кухні, більш національні. Отже, з вирішенням питання щодо визначення приналежності того чи іншого кулінарного витвору до конкретної національної кухні буває вельми непросто. Деякі зі страв знайшли своє широке поширення по всій території Закавказзя. Наприклад, це, безумовно, шашлик. У Грузії шашлик заведено називати "муваді". У Вірменії його звуть "хоровац", а в Азербайджані він має назву "кебак". Використання в процесі приготування шашлику рожна і відкритого вогню - це типове явище для всіх народів Закавказзя.
У кожного народу Закавказзя шашлик - це істинно національна страва. Той факт, що скрізь технологія його приготування різна, виключно своя, дає повноправну підставу віднести цей чудовий кулінарний шедевр до всіх трьох вищеназваних кухонь.
Але, незважаючи на перелік спільних для Закавказьких народностей страв, а також на деякі різновиди приправ, сировини і навіть кухонної техніки, ну і, нарешті, незважаючи на явну схожість їхніх застільних звичаїв, що зближують кулінарію вірмен, грузинів та азербайджанців, неприпустимо починати розмову про існування об'єднаної закавказької кухні. Швидше навпаки, цілком виразно можна говорити, що кожен з народів Закавказзя має свої особливості національної кухні, зберігаючи при цьому кулінарний колорит. 
Грузинські ресторани в Києві. Замовлення і доставка їжі від Royal ServiceПропонуємо вашій увазі ознайомитися зі списком грузинських ресторанів Києва, де ви можете замовити в онлайні різноманітні страви легендарної кавказької кухні: Міміно, Хінкалі, Кідев, Казбек.

Закавказзя славиться своїми багатствами сільськогосподарських культур. Це: виноград і лимони; чай і мандарини; волоські горіхи та інжир. Це і десятки сортів персиків, абрикос, мигдалю, тута, колба, чуміза. Також пряні трави, бобові, овочеві та баштанні культури.

Читати докладніше

Ресторани

у яких подають страви Грузинській кухні


Свіжі НовиниВсі
Читати всі новини

Залишіть свої дані для розсилки новин
Ім'я   заповніть поле

E-mail   
символи з картинки введено не правильно

Введіть послідовність символів
Підписатися