Для людини, яка народилася і виросла в західній частині світу, кухня Китаю багато в чому здасться незвичайною і навіть дивовижною. Чого тільки варті відомі в усьому світі палички або любов китайців до найнесподіваніших харчових вишукувань, чи то м'ясо змій, собак, кішок, чи то бамбук або деревні гриби.
Основу для китайської кухні становить рис. Рис служить для приготування каші - це може бути фань (розсипчаста суха каша) або фамічжоу (рідка каша). Розсипчастий прісний рис може бути єдиною стравою, а може бути і гарніром. У рис добре вбираються соуси, він чудово відтіняє смак страви. Чай і локшина - також продукти, які часто називають саме китайськими.
У Китаї заведено, щоб страва відповідала трьом характеристикам: се (зовнішній вигляд), сян (аромат), вей (смак). Виразні страви виходять із поєднання м'яса та овочів, при цьому має дотримуватися контраст кольорів. Коли настає час трапези, на столі має бути щонайменше вісім страв, що мають різні смаки.
У китайській кулінарії можна виокремити три групи, призначених для різних випадків: парадна, урочиста та щоденна. Страви для останньої групи максимально прості. За день китайці їдять тричі, при цьому дуже сильно дотримуються часових рамок для прийому трапези. Зазвичай у повсякденний раціон входить рис, бобові та овочі. У ресторанах же зазвичай подають урочисті страви. Саме цей тип китайської кухні знаменитий найбільше у світі. Однак найдивовижніше таїться в парадній кухні, де спеціально навчені кухарі-чоловіки (жінка стати кухарем для таких страв не може) готують найнезвичайніші страви для найдорожчих ресторанів або дуже важливих гостей.
До м'яса у китайців немає особливо трепетного ставлення, тому легко може виявитися так, що м'ясна частина - лише доповнення до основної страви. Баланс спецій, приправ і овочів - ось основний секрет правильної єдності та гармонії всіх продуктів у страві. При цьому китайська кухня тісно переплітається з не менш відомою китайською народною медициною. Дуже важливо, щоб для приготування брали свіжі й натуральні продукти, які не піддавалися будь-якій сумнівній обробці. Завдяки споживанню продуктів практично в первозданному вигляді людина отримує енергію ци. Готування їжі в Китаї справа стрімка, а ставлення до жиру досить негативне. Прожарювання овочів рідко займає більше кількох хвилин. Важливо, щоб продукти зберігали форму і смак, не втрачали вітаміни і свої поживні речовини. Варіння страв у Китаї зустрічається дуже рідко.
Місцеві кухні в Китаї представлені дуже широко, оскільки ця країна займає досить велику площу з різними погодними і географічними умовами.
Китайські ресторани в Києві. Замовлення і доставка їжі від Royal Service.Для любителів китайських страв пропонуємо ознайомитися з переліком китайських ресторанів Києва: China White, Мандарин Кабаре, Панда. Замовляйте доставку різноманітних страв уже зараз. Замовлення на нашому веб ресурсі здійснюється цілодобово.