Найпопулярнішою і найсмачнішою на Сході кухнею вважається Азербайджанська кухня. На страви середньоазіатських народів у чомусь схожі деякі страви. Азербайджанська кухня, звичайно ж, відрізняється. Її особливістю є велика кількість м'ясних і рибних страв. Цю кухню неможливо уявити без різних приправ і спецій. Досвідчені гурмани, які приїжджають в Азербайджан, стали справжніми поціновувачами національної кухні. Їхні страви оригінальні і, звичайно ж, вишукані. До числа цих страв входить долма, хашил, шашлик, плов. В Азербайджані готують страви з яловичини і птиці. Варто зазначити, що свинину взагалі не застосовують у приготуванні страв, тут її не їдять взагалі. Особливо тут люблять готувати севрюгу й осетра. Не можна не згадати також і про різноманітність столу з овочами та зеленню. Тут подають на стіл зелену квасолю, солодкий перець, цибулю, редиску, щавель. Національні страви містять багато зелені, рису та борошна. Також використовують вітчизняні прянощі - кмин, базилік, петрушку, кріп, м'яту, коріандр, лавровий лист. Шафран у цій кухні перебуває на першому місці. З додаванням цієї приправи готують, як мінімум, п'ятдесят національних страв. Щоб зробити смакові якості страви кращими, використовують маслини, лимони, курагу, оливки.
Без хліба своє життя азербайджанці уявити не можуть, особливо - без лаваша і чурека. На особливому місці перебувають салати. Для салату овочі нарізають дуже дрібно, а їдять його з основними стравами.
Що стосується сучасної кухні Азербайджану, слід зазначити, що в ній досить багато салатів і закусок. Різні соління і маринади виступають холодними закусками. Ще з давніх часів усі страви жителі цієї країни готували виключно в мідному посуді. Зараз жителі сіл дотримуються цієї традиції, оскільки вірять у те, що в такій їжі зберігаються всі корисні властивості. Насправді, азербайджанські страви не тільки смачні, а й дуже корисні. Тому в цій країні тривалість життя людей набагато більша, ніж в інших країнах.
Азербайджанці, перш за все, подають чай. У більшості випадків вони вживають чорний чай. Згідно з традиціями цієї країни, коли приходять гості, спочатку потрібно подати чай. Це одна з давніх традицій і її дотримуються всі жителі цієї країни. Адже вони впевнені, що вона сприяє зближенню людей, вона примушує їх до розмови, знайомства, до спілкування. Адже, в цій країні чай є символом гостинності. Зазвичай до чаю прийнято подавати варення з полуниці, горіхів, ожини, винограду, вишні, черешні, айви або абрикоса. Дуже рідко азербайджанці п'ють простий чай. Тут заведено додавати в нього різні прянощі: чабер, гвоздика, кардамон. У деяких випадках у чай додають корицю або імбир.
Коли гості випили чай, належить подавати другі страви - зелень: соління і закачування, свіжі помідори, огірки. Суп із холодного молока і плов подають після обіду. Потім подають щербет або солодощі.