Кавказька кухня

Кавказька кухня

На створення слов'янської кухні, як і на будь-яку іншу національну кухню, вплинули різні історичні, економічні, соціальні та природні чинники. Слов'янська національна кухня має свою особливість - це різноманітність і велика кількість продуктів, які використовують для приготування страв.
Про страви слов'янської кухні знає весь світ. Дуже популярні холодні закуски, деруни, український борщ, російський холодець, сирники, ряжанка, птиця, дичина, різноманітні напої з меду та фруктів.
Ще з давніх часів слов'яни вирощували жито, просо, овес, ячмінь, пшеницю, займалися хліборобством. Вони найпершими почали виготовляти дріжджове тісто. Саме тому слов'янська кухня відома великою кількістю випічних виробів - млинців і оладок, розтягаїв і шанежок, пампухів і калачів, кулеб'яків і пиріжків, пирогів.
До Кавказької кухні належать кухні багатьох інших народів - казахська, азербайджанська, грузинська, вірменська. Варто зазначити, що між собою кухні дуже схожі, але між стравами є відмінності, які пов'язані з особливостями цих країн.
Напевно, всі знають про те, що кавказька кухня, як і історія народів, які живуть на Кавказі, давня. Найпопулярнішими стравами цієї кухні є щербет, пахлава, кутаба, люля - кебаб, розмаїття шашликів і пловів.
Слід зазначити, що кавказька національна кухня асоціюється, перш за все, з відкритим вогнем. Такі страви, як овочі, риба, м'ясо, молочні продукти, здебільшого смажать на відкритому вогні, над розпеченим вугіллям. Причому подрібнювати м'ясо на м'ясорубці тут не прийнято. Зазвичай його рубають, січуть, ріжуть вручну перед приготуванням страви.
Закуски та салати
Усім відомо про те, що в харчуванні людини холодні закуски та страви мають дуже велике значення. Адже продукти, з яких готують ці страви, висококалорійні. Вони збагачують їжу мінеральними речовинами, цінними вітамінами, завдяки їм з'являється апетит.
Для того, щоб приготувати закуски або салати, використовують яйця та рибу, гриби та фрукти, солоні, мариновані, квашені та свіжі овочі, консерви та буженину, шинку та ковбасу, сир та ікру, а також м'ясо. Заправки з оливкової або олійної олії з прянощами, гірчицею та оцтом, майонез і сметану вживають як приправи. Існують деякі холодні страви, до яких окремо подають різноманітні соуси: брусничний соус, майонез із корнішонами, хрін із журавлиною або лимоном. 

До Кавказької кухні належать кухні багатьох інших народів - казахська, азербайджанська, грузинська, вірменська. Варто зазначити, що між собою кухні дуже схожі, але між стравами є відмінності, які пов'язані з особливостями цих країн.

Читати докладніше

Ресторани

у яких подають страви Кавказькій кухні


Свіжі НовиниВсі
Читати всі новини

Залишіть свої дані для розсилки новин
Ім'я   заповніть поле

E-mail   
символи з картинки введено не правильно

Введіть послідовність символів
Підписатися