Ведична кухня має в собі поняття "прана". Цей термін позначає енергію, яку кухар у процесі готування передає страві. Прийнято, що довше готується страва, тим більшу кількість цілющої енергії вона містить. Можна як погодитися, так і спростувати цю думку, але і в домашній кулінарії є схожа настанова "готувати необхідно з любов'ю". Тепер уявіть, яку кількість позитивної енергетики налічує в собі меню фаст-фуду? Навіть не кожен ресторан може впевнено заявити, що його персонал випромінює найчистіший позитив, коли готує їжу. Обід або вечерю, яку приготують із любов'ю, ми в змозі скуштувати винятково вдома. у цьому й полягає перша перевага домашньої кухні. Під час домашнього готування під нашим контролем завжди перебуває свіжість і якість продуктів, а також калорійність їжі. Хороша господиня завжди хоче взяти до уваги смак кожного члена сім'ї і в підсумку приготувати те, що їм подобається. Але з боку дієтології, чи можливо назвати домашню кухню джерелом здорового харчування? Домашня кухня кожного народу формувалася багатьма століттями. У собі вона поєднує ті продукти, способи їх обробки, страви, які несуть для організму користь. З іншого боку, ми під впливом модних тенденцій, дієт чи банальної ліні самі перетворюємо своє харчування на не надто корисне та здорове.
Тут також варто подумати про те, чи сумісні ті страви, які ми хочемо подати на стіл. Наприклад про те, як і коли слід подавати перше і друге. Бо обід можна зіпсувати, навіть якщо всі страви до нього приготовлені ідеально. Значенням має не лише якість страв, а й сервірування столу, черговість, з якою подають страви. Готування - це вже мистецтво, творчість, що виключає сліпе слідування кожному пункту кулінарної книги.
Чудовий приклад: як приготувати плов відомо практично кожному, але водночас кожна господиня має свій секрет, застосовуючи який вона звичайне готування перетворює на політ фантазії, а в підсумку виходить шедевр, який абсолютно кожен нахвалюватиме. Саме ось такі секрети і змінюють існуючі рецепти, створюючи авторські страви на їхній основі. Нині існує безліч книжок, у яких найдокладнішим чином розписано рецепти страв, зібрані по всій планеті.
Тут можна імпровізувати з різноманітними продуктами та спеціями, а потім зупинитися на тих, які підійдуть саме Вам і підкреслять смак Ваших страв. Безумовно, у Вас вийде готувати, головне - не бійтеся експериментувати! Бо головне - це бажання навчитися і терпіння, а смачно приготувати їжу під силу кожному.