Східна кухня

Східна кухня

На Сході кулінарію підносять в один ранг із релігією. У деяких з країн певний вид тварин заведено вважати священним, інші ж називають "нечистими", але в обох з названих випадків вживання їх у їжу суворо забороняється. Навпаки, деякі з продуктів харчування вважаються релігійними атрибутами. Саме цим і визначають основні відмінні риси тонкої кухні Сходу, а також ще й значним різноманіттям морепродуктів, величезними площами з вирощуваними на них екзотичними плодами та найцікавішими продуктами.
В основі східної кухні лежить вживання в їжу баранини і рису. Їхня суміш у сухому вигляді являє собою плов у найрізноманітніших його варіаціях; у рідкому вигляді - шурпу, яка являє собою досить густий суп, що більше нагадує підливу, ніж бульйон. Східна кухня позбавлена супів у їхньому класичному європейському розумінні. Велику популярність у ній баранини можна чітко пояснити тим, що багато хто з азіатських народів займався кочовим вівчарством. Крім цього баранина також є і ісламською ритуальною стравою, яку використовують під час жертвоприношень. Її використовують основою в долму - голубці, загорнуті в листя винограду, і шаурму - м'ясо дрібного рубання, яке загортають у корж. Досить спекотний клімат також зіграв свою роль у поширенні саме баранини: воно, на відміну від свинячого м'яса, повільніше псується.
 Використання гострих приправ також здатне продовжити "термін життя" продуктів м'ясного походження. Саме тому східна кухня рясніє ними, а багато хто з них, добре відомі й нам, розпочали свою історію саме звідти (переважно в Китаї та Індії). На Сході широкого поширення набули напої кисломолочного походження, такі як кумис та айран. Вони в кожному народі називаються по-своєму. Закуски у східній кухні здебільшого представлені пітою або лавашем, які водночас відіграють роль, як ложки, так і серветки. Також нам добре відомі східні солодощі. Їх готують на основі горіхів і фруктів: халва, козинаки, лукум, щербет, пахлава та багато інших.
Для східної кухні нехарактерне використання свинини (у країнах, де сповідують іслам), також сиру (виняток становить сичужний сир на кшталт адигейського), сметани (її замінюють йогуртом) і яєць. Кожна країна має свої особливі кулінарні "прикмети".

На Сході кулінарію підносять в один ранг із релігією. У деяких з країн певний вид тварин заведено вважати священним, інші ж називають "нечистими", але в обох з названих випадків вживання їх у їжу суворо забороняється

Читати докладніше

Ресторани

у яких подають страви Східній кухні


Свіжі НовиниВсі
Читати всі новини

Залишіть свої дані для розсилки новин
Ім'я   заповніть поле

E-mail   
символи з картинки введено не правильно

Введіть послідовність символів
Підписатися